Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Slunečné, severojadranským podnebím ovlivněné Korutany jsou se svými 2000 m vysokými nejjižněji položenými rakouskými Alpami, jezery a blízkostí Triglavského národního parku (Slovinsko), Karnišských alp (Itálie) a Jaderského moře tím nejlepším, co může Spolková republika Rakousko nabídnout k prožití nádherné dovolené v kterékoliv roční době.

Feld am See, jezero Brennsee, Nockberge

Feld am See (750 mnm) je turisty velmi oblíbená vesnička na břehu jezera Brennsee a samém okraji národního parku Nockberge, nedaleko Bad Kleinkirchheim (1000 mnm), proslulého střediska Světového poháru v alpském lyžování s termálními lázněmi. Ve Feld am See je tabák s poštovní sběrnou, hotelové restaurace s venkovními zahrádkami, banka s bankomatem, pláž, půjčovna elektrolodí a šlapadel, tenisové kurty, malý obchod se sportovními potřebami a v něm půjčovna tenisových raket, horských kol a elektrokol, sportovní škola nabízející kurzy tenisu, jachtaření a windsurfingu, jízdárna na koních a rybí sádky (prodej čerstvých ryb, rybolov).   

Národní park Nockberge

V létě je oblast kolem Feld am See se svými horami a jezery rájem pro ty, kteří milují vysokohorskou turistiku, projížďky na horských, silničních a elektro kolech (půjčovny a nabíjecí stanice téměř v každém větším hotelu), vodní sporty (včetně jachtařského sportu, windsurfingu, potápění apod.), projížďky na koních (jízdárna ve Feld am See), tenis (bezpočet tenisových kurtů) a v neposlední řadě rybaření (buď na jezerech či přímo na rybích sádkách ve Feld am See). Navíc, na okraji Bad Kleinkirchheimu je vynikající golfové hřiště. V okolí je spousta turistických atrakcí pro celé rodiny a v letní a zimní sezóně se zde konají různé slavnosti, posvícení a koncerty pod širým nebem.

Lyžování v Bad Kleinkirchheim

V zimě nabízí Feld am See poklidnou atmosféru, možnost bruslení buď na zamrzlých jezerech (upravují se) či na zimním stadiónu v nedalekém městečku Radenthein, a blízkost několika známých korutanských lyžařských středisek, z nichž nejbližším (cca 10 min. autem) a nejznámějším je lyžařská aréna Bad Kleinkirchheim/St.Oswald s cca 100 km perfektně udržovaných sjezdovek, včetně slavné Franz Klammer Abfahrt, na které se jezdí sjezd a super G Světového poháru. Je zde samozřejmě velké množství půjčoven lyží, ski servisů a lyžařských škol pro děti a dospělé. Třešničkou na dortu po skončení lyžování je pak relaxace v jedněch ze dvou termálních lázní (Römerbad, St. Kathrein) s vnitřními i venkovními bazény s teplotou vody kolem 34°C, saunami a různými druhy masáží.

0